Používajte správne filtre klimatizácie

Používajte správne filtre klimatizácie

Filtre klimatizácie slúžia na odstránenie častíc zo vzduchu. Pomáhajú zlepšovať kvalitu vzduchu znížením množstva prachua peľu, ktorý vdýchnete.

Možnosti filtra klimatizácie

Existuje niekoľko rôznych typov filtrov, ktoré pomôžu vašej peci pracovať lepšie. Filtre môžu byť tiež jednorazové alebo umývateľné, všetko záleží na druhu systému, ktorý máte.

Sklené vlákna alebo syntetické filtre: Jedná sa o dostupné a jednorazové filtre. Aj keď pomáhajú s maximálnym prietokom vzduchu a pomáhajú zachytávať niektoré väčšie častice, nezachytávajú toľko častíc ako iné filtre.

Polyesterové filtre: Sú vyrobené z vysoko kvalitného materiálu a môžu zachytávať väčšinu častíc, ktoré sú 5 mikrónov alebo väčšie. Aj keď sú vyššie ako filtre zo sklených vlákien, získate lepšiu ochranu.

Elektrostatické filtre: Tieto používajú samonabíjacie vlákna na prilákanie častíc a ich odstránenie zo vzduchu. Prichádzajú v umývateľných aj na jedno použitie. Ak získate možnosť prania, pred inštaláciou sa uistite, že je filter úplne suchý, aby ste predišli plesniam.

Skladané filtre: Skladané filtre sú vysoko efektívne filtre, ktoré zachytávajú veľmi malé častice vrátane niektorých vírusov a baktérií, s minimálnym účinkom na prúdenie vzduchu. Tiež majú tendenciu trvať dlhšie ako filtre zo sklenených vlákien.

Filtre HEPA: Vysokoúčinné filtre častíc vzduchu, známe aj ako HEPA, môžu zachytávať až 99% veľmi malých častíc. Aj keď robia skvelú prácu pri odstraňovaní častíc, znižujú prietok vzduchu vo vašej domácnosti.

Ktorý filter pece je pre váš domov vhodný?

Ak máte otázky týkajúce sa filtrov pre pece, pomôžeme vám. Naši skúsení technici vám pomôžu zvoliť správny filter pre váš systém vykurovania domácnosti a pomôžu vytvoriť správny rozvrh výmeny.

Potrebujete nový filter pre klimatizáciu v Bratislave a okolí? Zavolajte klimachlad.sk