Servis klimatizácie: spoľahnite sa na účinnosť

Servis klimatizácie: spoľahnite sa na účinnosť

Klimatizácie je dôležitá pre komfort v moderných domov. Servis klimatizácie je nevyhnutný, aby sa zabezpečila bezproblémová prevádzka klimatizácie. Filtre a cievky si vyžadujú pravidelnú údržbu, aby klimatizácia mohla efektívne fungovať počas celej svojej životnosti.

Filter klimatizácie

Najdôležitejším typom údržby na zaistenie účinnosti klimatizácie a zlepšenie  kvality vzduchu  je pravidelná oprava alebo čistenie filtrov. Preplnený a zaprášený filter môže brániť normálnemu prúdeniu vzduchu a výrazne znížiť účinnosť systému. Použitie čistých filtrov môže znížiť spotrebu energie klimatizácie o 5 až 15 percent.  Špinavý alebo upchatý filter spôsobuje, že klimatizácia pracuje oveľa ťažšie. Je ľahké pravidelne meniť filter a nie je to drahé.

Klimatizačná cievka

Cievky výparníka a kondenzátora zhromažďujú prach po mesiacoch a rokoch používania. Čistý filter zabraňuje rýchlemu zaneseniu  cievky výparníka . Časom však bude aj naďalej zbierať prach. Toto upchatie znižuje prúdenie vzduchu a obmedzuje jeho schopnosť absorbovať teplo. Aby ste tomu zabránili, každoročne kontrolujte a čistite cievku výparníka.

Servis klimatizácie v Bratislave – vyberte si klimachlad.sk špecializovaná firma na návrh, montáž, predaj a servis klimatizácie v Bratislave a okolí

Prach a nečistoty by mali byť mimo kondenzátora. Môže pochádzať z rôznych miest, vrátane prieduchov sušičky, spadnutého lístia a dúchadla na listy. Vyčistite priestor okolo cievky, odstráňte všetky nečistoty a orežte listy najmenej 0,6 metra okolo kondenzátora, aby bola zaistená dostatočná cirkulácia vzduchu.

Nastavenie termostatu

Ak ste cez deň preč, nastavte termostat pri odchode na vyššiu teplotu. Zníži sa tým množstvo energie, ktorú vaše zariadenie vykoná každý deň, a predĺži sa jeho životnosť. Ďalšou výhodou je, že je možné znížiť mesačné účty za energie . Väčšina moderných termostatov vám umožňuje vopred naprogramovať systém tak, aby zodpovedal vašim potrebám.