Ako často potrebuje klimatizácia servis

Ako často potrebuje klimatizácia servis

Vaša klimatizačná jednotka sa nemusí používať práve teraz,  ale na servis klimatizácie netreba zabúdať. Jar a leto sú časom, kedy je klimatizácia najviac zaťažená, a určite by ste neboli radi, ak by sa klimatizácia pokazila práve vtedy, keď ju najviac potrebujete.

Naplánujte si servis klimatizácie predtým, ako je už klimatizácia v plnej prevádzke. Je to najlepší spôsob, ako zabezpečiť perfektné fungovanie počas najhorúcejších dní. Ako často teda naplánovať servis klimatizácie:

Prečo by ste mali naplánovať nastavenie klimatizácie každú jar?

Na začiatku jari je zvyčajne najlepšie obdobie roka na nastavenie klimatizácie. Je to preto, lebo klimatizáciu práve teraz nepotrebujete, aby fungovala na plný výkon, takže je jednoduché naplánovať si servis klimatizácie.

Vaša klimatizácia má veľa zložitých komponentov, ktoré počas horúceho leto môžu fungovať takmer nepretržite. Na konci sezóny ju vypnete a často nepoužívate až do jari.

Jarný servis klimatizácie ju preverí a v priebehu sezóny si tak môžete užívať pohodlie.

V rámci servisu klimatizácie sú skontroluje a vyčistí:

  • Nanesené nečistoty, ktoré blokujú výmenu tepla z cievok
  • Skontroluje sa elektrika, ktorý by mohla spôsobiť úplne odstavenie systému
  • Skontroluje sa chod ventilátora

Mnohé z týchto problémov sú do značnej miery bez povšimnutia. Počas servisu technik urobí dôkladnú prehliadku vašej klimatizácie a správne vyladí jej chod a dosiahne sa tak efektívnosť, čo vám ušetrí peniaze.