Ako funguje invetorová klimatizácia

Ako funguje invetorová klimatizácia

V podstate každý klimatizačný prístroj má vstavaný kompresor, ktorý komprimuje potrebné chladivo. Takže môže byť lepšie transportovaný v kvapalnom a plynnom stave. Invertorová klimatizácia má tiež kompresor; Je to však vďaka vhodným komponentom, flexibilné v spotrebe energie. Prevádzka plného zaťaženia ako pri iných klimatizačných zariadeniach nie je potrebná. Skôr sa dosiahne a udržiava požadovaná teplota aj s časťou maximálneho výkonu. Prevažujúca prevádzka meniča sa pohybuje medzi 20 a 70 percent a nie medzi 0 a 100 percent. Ak chcete dosiahnuť požadovanú teplotu v miestnosti, potrebujete klimatizáciu o približne tretinu menej, ako to požaduje konvenčný klimatizačný prístroj. Keď je dosiahnutá požadovaná teplota, môže byť presná.

Ohrev s klímou

Klimatizácie s invertorovou technológiou majú približne o 60% viac vykurovacej energie ako zariadenia pracujúce s konštantnou kompresiou. Ponúkané modely môžu na chvíľu zohrávať funkciu vykurovania v zime: výstupný výkon poskytuje relatívne teplý priestor pomerne rýchlo – dokonca aj v prípade mínus stupňov vonku. Invertory sú schopné distribuovať teplý vzduch lepšie ako štandardné radiátory. Navyše, neexistuje riziko požiaru zo striedača a miestnosť nie je znečistená.

V závislosti na zariadení a zvoleného transformačného stupňa, hladina hluku je vo vzdialenosti jedného metra medzi 30 a 45 dB (A) v rámci rovnako ako 48 a 58 dB (A) mimo , Okrem regulácie izbovej teploty môžu jednotky odvlhčovať vzduch v miestnosti a vďaka vzduchovému filtru tiež čistiť súčasne. Mimochodom, odmrazovanie a vetranie sú automatické. Aby ste bez problémov mohli bezproblémovo uviesť samočinné klimatizačné jednotky, sú potrubia už naplnené požadovaným chladičom. Existujúce rýchlospojky alebo rýchloupínacie spojovacie prvky zaručujú jednoduchú inštaláciu bez chladiaceho technika. Vďaka priloženému držiaku sa rýchlo a bezpečne upevňujú samonastavovacie klimatizačné jednotky. V prevádzke môžete tiež použiť dodané infračervené diaľkové ovládanie, aby ste pohodlne regulovali požadovanú teplotu.

Vo všeobecnosti meniče sú menej náchylné na opravu a opotrebenie než tradičné klimatizačné zariadenia. Napriek tomu by ste mali venovať pozornosť odporúčaným intervalom údržby, aby ste zaručili optimálnu účinnosť. Najmä kontaminované výmenníky tepla sú príčinou horších hodnôt prenosu tepla. A to zase vedie k vyššej prevádzke a následne k vyšším nákladom na energiu. V každom prípade sú klimatizačné invertory variantom nastavenia trendov, pokiaľ ide o klimatizačnú technológiu: V porovnaní s jednoduchými klimatizačnými jednotkami je možné príjemnejšie priestorové prostredie s nižšou spotrebou energie.