Ako používať klimatizáciu: výhody filtrovania vzduchu

Ako používať klimatizáciu: výhody filtrovania vzduchu

Aké následky môže mať zlé používanie klimatizácie, buďme proaktívni a začnite používať klimatizáciu správne.

Správne používanie klimatizácie nielenže zaručí správnu teplotu v domácnosti alebo na pracovisku, ale aj pri prevencii chorôb a šírenia patogénnych mikroorganizmov. Nezabudnite na pravidelné čistenie a výmenu filtra klimatizácie.

Podráždenie

Udržiavanie čistého vzduchu v uzavretom priestore pomáha predísť tomu, aby sme prechladli a stali sa obeťmi podráždenia mikročasticami, ktoré zostanú v miestnosti, kde nedochádza k neustálej obnove vzduchu. Podráždenie očí, časti tela najviac postihnutej týmto typom nepohodlia, sa v dôsledku veľkého počtu hodín, ktoré strávime pred obrazovkami, ktoré vyžarujú žiarenie, v krku a v nose zníži alebo dokonca úplne odstráni, ak udržujte v kabíne dostatočné vetranie.

Alergie

Alergickou nádchou trpí vysoké percento ľudí, ktorí zvyčajne trpia nepríjemnosťami spomínanými v predchádzajúcom odseku. Hoci ide o miernu chorobu, čeliť tejto prekážke počas každodenného života môže byť dráždivé. Najlepším partnerom na zníženie prejavov tejto alergie je bezpochyby neustále filtrovanie vzduchu.

Vlhkosť je otvoreným poľom pre patogénne organizmy

Pre udržanie stabilného zdravotného stavu skupiny jedincov v murovanom priestore v rodinnom aj pracovnom prostredí je nevyhnutná absencia vlhkosti. Vlhkosť v oblasti, ktorú navštevuje niekoľko ľudí, predstavuje nebezpečenstvo pre vaše zdravie. Patogénne mikroorganizmy, baktérie a huby, nemajú lepšiu klímu, v ktorej sa môžu množiť, ako oblasť pokrytá hmlou a viacerými výparmi. Je len potrebné, aby bol pracovník alebo člen vašej rodiny prenášačom jedného z týchto druhov tvorov, aby sa postupne jeden po druhom nakazili aj ostatní ľudia, ktorí s ním zdieľajú priestor. zalezi od imunitneho systemu..