Ako si vybrať najlepšiu klimatizáciu pre môj dom

Ako si vybrať najlepšiu klimatizáciu pre môj dom

Neviete, ktorá je najlepšia klimatizácia pre váš domov alebo podnikanie?  Prichádza leto a s ním aj teplo a vlhkosť. Je veľmi dôležité vedieť, ktorá klimatizácia je najvhodnejšia pre váš domov alebo podnikanie, aby sa ochladila celá miestnosť s minimálnou spotrebou energie.

Existujú rôzne typy klimatizácie a nie všetky sú rovnaké v závislosti od vlastností vášho domu alebo komerčného priestoru.

Poradíme vám, ktorá klimatizácia je pre vás najlepšia.

Split klimatizácia

Tento typ klimatizácie je najbežnejší a obľúbený. Pri inštalácii je dôležité hľadať energetickú účinnosť. Existuje veľa zdanlivo ekonomických zariadení –  avšak len dovtedy, kým vám nepríde účet za elektrinu. Vždy sa musíme zohľadniť dva faktory: metre štvorcové v miestnosti, ktorá sa má klimatizovať (aby sme vedeli, či klimatizáciu, ktorú si kúpime, bude stačiť alebo nie), je okrem toho treba vybrať aj klimatizáciu podľa hodnotenia účinnosti. Odporúčame vždy hľadať zariadenia, ktoré majú kategóriu A.

Ako vypočítať optimálny výkon pre môj domov alebo firmu?

Spálne alebo miestnosti na ochladenie do 20 m budú musieť mať minimálny výkon 2,5 kilowattov

Obývacie miestnosti alebo kancelária,  30 m, musia na chladenie alebo vykurovanie potrebovať do 3,5 kilowattov,

Okrem toho, aby ste našli perfektnú klimatizáciu, je tiež dôležité naučiť sa, ako optimalizovať zdroje tepla / chladu vášho domu, aby ste museli tieto zariadenia zapnúť iba to podstatné: vetrať miestnosť, nezapnúť svetlá, ak to nie je potrebné, alebo dokonca umiestniť záves vám môže tiež pomôcť v mnohých prípadoch znížiť našu spotrebu.