Ako znížiť vaše náklady na klimatizáciu počas leta

Ako znížiť vaše náklady na klimatizáciu počas leta

Spotreba energie môže stúpať rovnako ako teplota v poludnie. Existuje však niekoľko veľmi jednoduchých a účinných tipov na zníženie nákladov na klimatizáciu počas letného obdobia a udržanie príjemného vnútorného prostredia. Uplatňovanie týchto tipov vám pomôže udržať chladné, keď účty prichádzajú.

1. V noci vypnite a uložte počas spánku
Tento tip šetriaci peniaze je taký jasný ako noc a deň! Udržujte klimatizáciu počas dňa a vypnite v noci. Úvaha je jednoduchá. Po prvé, večerný vzduch je prirodzene chladnejší, takže ho môžete využiť vypnutím klimatizácie a otvorením okna. Môžete dokonca dostať jemný vánok, aby sa veci ochladili.

Ak sa vám nájsť vítaný vánok, otvorte okná alebo dvere na oboch stranách vášho domu, aby mohol prejsť.

Po druhé, pre pohodlné spanie vaše telo jednoducho nepotrebuje klimatizáciu, aby bežala pri rovnakej teplote ako počas dňa. S vypnutou klimatizáciou si môžete vychutnať nočné úspory energie a sladké sny.

2. Termostaty a časovače – nastavenie a uloženie
Pokiaľ ide o spotrebu energie a zníženie nákladov na klimatizáciu počas leta, každý stupeň záleží!

Takže jedna z energeticky najefektívnejších vecí, ktorú môžete urobiť, je nastaviť váš termostat na príjemnú teplotu, vďaka ktorej nebude vaša jednotka pracovať príliš tvrdo, ale budete stále cítiť, že sedíte pekne. Ako vodítko by ste mali nastaviť teplotu medzi 22 a 24 stupňami Celzia. Uvedomte si, že pre každý jednotlivý stupeň chladenia, ktorý môžete urobiť bez toho, že ste úsporu na účte za energiu. Vyhnite sa tak príliš studenému letnému obdobiu. Dokonca aj nastavenie vašej klimatizačnej jednotky o jeden stupeň teplejšie, ako obvykle na svete, môže znížiť náklady až o 10%. Pravidlom je, aby ste termostat nenastavili o menej ako 8 stupňov pod vonkajšiu teplotu (takže ak je 30 vonku, zamierte dovnútra na 22 alebo 23 stupňov Celzia).

Aby ste skutočne pomohli znížiť náklady na energiu, zvážte termostat so vstavaným časovačom, aby ste nielen nastavovali teplotu, ale aj nastavovali hodiny prevádzky pre maximálnu energetickú účinnosť. Má zmysel mať systém, ktorý to robí pre vás automaticky, takže môžete nastaviť a zabudnúť. A samozrejme.

3. Získajte tienisté a vypnite slnko
Tienidlo, odtieň, odtieň. Môžete ho však dostať, chytiť a pomôže vám zostať chladnejší. Preto vaša klimatizačná jednotka nebude musieť pracovať tak tvrdo a váš účet za energiu sa zníži. Je to jednoduché.

Prvý spôsob, ako sa dostať tienisté je udržať žalúzie, záclony, závesy a markízy ťahané a uzavreté. Či už je to benátske rolety, rolety, rolety alebo lemované záclony, držia to krásne slnko vonku, kam patrí. Pre okná orientované na slnko pomôžu svetlé podložky pre žalúzie a záclony odraziť aj slnečné teplo.

Zatváraním okien, žalúzií, roliet alebo závesov budete mať horúci vzduch a slnečné lúče, takže vaša klimatizácia nemusí bežať stále, aby sa udržala optimálna teplota. Absorpcia tepla môže byť drasticky znížená, ak majú vaše okná silnú obrannú líniu. Dokonca aj tónované okná môžu zastaviť niektoré slnečné teplo prichádzajúce do klimatizovanej svätyne a vaša jednotka nebude musieť pracovať tak tvrdo.