Bežné mylné predstavy o ovzduší

Bežné mylné predstavy o ovzduší

Často vidíme ľudí, ktorí sa rozhodnú inštalovať klimatizáciu v horúcej vlne, ale možno vás prekvapí zistenie, že existujú aj dobré dôvody na inštaláciu klimatizácie v zime.

V tomto článku sa zameriame na bežné mylné predstavy o klimatických podmienkach, ktoré môžu viesť k tomu, že ľudia nepochopia najlepší čas na inštaláciu klimatizácie a ako ich čo najefektívnejšie využívať počas celého roka.

1. Vzduchový chlad spôsobuje ochladzovanie vzduchu

Pravdepodobne prvou a najdôležitejšou mylnou predstavou o klimatizácii je presvedčenie, že klimatizácia existuje iba na ochladenie miestnosti – čiastočne preto, že zvyčajne nájdete klimatizačné jednotky nainštalované v teplejších krajinách.

Ale môžete tiež použiť vzduchové kúrenie na vykurovanie a pretože režim tepla využíva okolité teplo zo vzduchu v miestnosti, je vysoko efektívny, oveľa lacnejší na beh ako použitie elektrických ohrievačov alebo radiátorov.

2. Teplota vzduchu reguluje vzduch

Dobre, takže vieme, že môžete použiť svoje kúrenie na vykurovanie – takže reguluje teplotu, však? Áno, ale to nie je všetko, čo môže urobiť.

Klimatizačná jednotka môže regulovať vlhkosť vzduchu, rovnako ako regulovať úroveň tepla vo vzduchu, ktorý vydáva, a je to veľmi užitočný spôsob, ako urobiť miestnosť pohodlnejšou tým, že sa v horúcom dni cíti menej robustne.

3. V teplej miestnosti otočte termostat hore

Toto je opäť mierna mylná predstava, pretože nastavenie vyššej teploty, keď je klimatizácia v chladnom režime, zvyčajne nebude mať úplne požadovaný účinok, pokiaľ to nechcete len o pol stupňa menej chladno.

V teplejšej miestnosti by ste mali zvoliť režim vykurovania, ako je uvedené vyššie – často sa tým zmení symbol snehových vločiek na symbol slnečného žiarenia na ovládacom paneli a potom môžete nastaviť termostat na vykurovanie miestnosti.

4. Ventilátory nahradzujú systémy vzduch

Do istej miery to platí, pretože klimatizačné jednotky majú funkciu „iba ventilátora“, takže ak vás studený vzduch suší, nie je potrebné zapnúť ventilátor.

Účinok ventilátora na klimatizačné zariadenie nemá na pokožku žiadne iné zahrievanie ani chladenie, ako je účinok odparovania, ktorý vyvoláva dojem chladenia.

5. Vzduchové jednotky sú veľké a hlučné

Toto nemusí byť nevyhnutne prípad! V skutočnosti v závislosti od veľkosti miestnosti a niekoľkých ďalších charakteristík môže byť efektívnejšie nainštalovať menšiu klimatizačnú jednotku, ktorá bude zvyčajne bežať aj tichšie.

Aj vo veľkých miestnostiach sú klimatizačné jednotky navrhnuté tak, aby pracovali na hladine hluku, ktorá nebude príliš rušivá – v skutočnosti môže byť slabý zvuk prúdiaceho vzduchu a jemný vánok z vetracích otvorov v pokojnom a mohutnom letnom dni veľmi upokojujúci.