Centrálna klimatizácia

Centrálna klimatizácia

Klimatizácia je veľmi dôležitá, najmä ak je potrebné chladiť obchodný priestor alebo kanceláriu. Optimálna teplota v teplejších mesiacoch roka môže zvýšiť produktivitu zamestnancov a dosiahnuť väčšie pohodlie pre zákazníkov.

Čo je centrálna klimatizácia?

Centrálna klimatizácia spočíva v tom, že z jedinej klimatizačnej techniky (tepelného čerpadla alebo chladiča) je distribúcia vzduchu (horúca alebo studená) cez kanály, zvyčajne skryté v podhľade. Je to oveľa estetickejšia forma inštalácie klimatizácie, v ktorej nie sú viditeľné ani zariadenia ani elektrické vedenia, ale ktoré spĺňajú rovnaké funkcie ako tradičné. Táto aplikácia je najbežnejšia v rozsiahlych oblastiach, pretože vyžadujú priemyselné zariadenia, ktoré zvyčajne fungujú ako centralizované systémy. V menšej, ako obchodné priestory, povrchy ďalšie systémy riešenia sú kazeta, decentralizované systémy (rovnako ako systémy rozdeliť pomocou domácnosti), ktoré sú ľahšie inštalovať a lacné, ale majú oveľa horšie energetickú účinnosť, ktoré Nakoniec sú z dlhodobého hľadiska drahšie systémy pre spoločnosti, ktoré sa rozhodnú pre nich.

 

Centrálne systémy fungujú ako systémy tepelným čerpadlom alebo sú inštalované ako klimatizačné jednotky, majú vonkajšej jednotky jednotku a krytý, v tomto prípade rozdeľuje vzduch cez kanály do rôznych oblastí, a tieto systémy umožňujú zonáciu (riadenie rôznych teplôt alebo vypnutie a zapnutie), optimalizáciu spotreby a umožnenie dosiahnutia optimálnej teploty vo všetkých oblastiach podľa vašich potrieb.

 

Ako je nainštalovaná centrálna klimatizácia?

Zvyčajne sa vnútorná jednotka nachádza vo falošnom strope a odtiaľ sa začínajú rozdielne kanály, rozdelené po celom priestore cez mreže, ktoré poháňajú vzduch a vracajú ho podľa potrieb. Rovnako ako tradičné klimatizačné jednotky, teplota je riadená termostatom, takže užívateľ môže prispôsobiť ich potrebám. Pri veľkých inštaláciách môže byť klimatizácia dokonca ovládaná prostredníctvom počítačových systémov, čo zaisťuje optimálne riadenie.

 

Hlavné výhody centrálnej klimatizácie

Zníženie nákladov na energiu, klimatizačné systémy, tepelné čerpadlá alebo priemyselné chladiče majú v súčasnosti výnosy, ktoré dosahujú až 400%.

Má estetické výhody, pretože inštalácia je skrytá, takže je optimálna na zlepšenie obrazu spoločnosti a jej priestorov.

jednotnejší zostane, pretože systém môže distribuovať rôzne výstupy pre optimalizáciu rozdelenia vzduchu, v porovnaní so systémami s výstupným iba vzduch, ktorý sa niekedy vyžadujú vysoké otáčky ventilátora alebo môže byť pri veľmi nízkych teplotách sa dosiahne chladenie sa dosiahne Chladte body, ktoré sú najviac vzdialené od výstupu vzduchu.

Umožňuje samostatnú správu s jedným zariadením, rôznymi miestnosťami.

Znižuje hluk a nepohodlie, pretože inštalácia je umiestnená vo vnútri stropu, čo minimalizuje hluk v porovnaní s kazetovými systémami.