split klimatizácia bratislava

Čo je to multi split klimatizácia?

Čo je to multi split klimatizácia?

Vďaka split alebo multi split klimatizačnému systému nie sú potrebné žiadne potrubia. Spoliehajú sa na potrubie s medenými rúrkami, ktoré spájajú vonkajšiu kompresorovú jednotku s vnútornou vzduchovou jednotkou. Ide o kompletný systém navrhnutý špeciálne pre jednotlivé vnútorné priestory, takže je určený pre domácnosti, v ktorých nie sú rozvody potrubia — alebo pre jednotlivé miestnosti, ktoré nemajú potrubie. Pozrite si viac v našom prehľade bezpotrubných klimatizačných systémov tu.

Mini Split klimatizácia – Jedna vnútorná jednotka pripojená k jednej vonkajšej jednotke. Jedna teplota v celej izbe / priestore.

Multi Split AC – Viacero vnútorných jednotiek pripojených k jednej vonkajšej jednotke. Umožňuje rôzne teploty pre každú miestnosť so samostatnými ovládačmi pre každú miestnosť.

Single Split– určená len pre jednu miestnosť, ako je garáž alebo solárium.

Multi split klimatizácie aj mini split klimatizácie dokážu vykurovať a ochladiť viacero miestností alebo častí vášho domova. Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, že s multi split klimatizáciami môžete mať pre každú miestnosť rôzne teploty. Mini split systém udrží rovnakú teplotu vo všetkých miestnostiach, kde je pripojený termostat.

Multi-Split klimatizácia alebo Mini Split?

Zatiaľ čo mini splitová klimatizácia pozostáva z jedného kompresora a jedného výstupu vzduchu a chladí súčasne iba jednu miestnosť, multi-splitová klimatizácia vám umožňuje chladiť viacero miestností naraz. Multi split AC používa jeden kompresor na napájanie až piatich vzduchových výstupov. Na rozdiel od bežného systému, ktorý na reguláciu teplôt pracuje s jedným termostatom, multi split poskytuje individuálnu reguláciu teplôt každej miestnosti. Okrem jedinečnej regulácie teploty poskytuje aj výhodu úspory peňazí, pretože môžete vykurovať alebo chladiť iba tie miestnosti, ktoré používate, v porovnaní s celým domom. Multi split AC jednotky sú dostupnejšie ako celkové náklady na inštaláciu kompletného HVAC systému s potrubím .