Je vaša aktuálna klimatizácia neúčinná?

Je vaša aktuálna klimatizácia neúčinná?

Ak ste si všimli, že vaša klimatizácia už neposkytuje dostatočné pohodlie, môže byť problém s jej efektívnosťou. Vzhľadom na vek môže účinnosť klimatizácie klesať. Nechajte si skontrolovať vašu klimatizáciu v Bratislave odborníkom so spoločnosti klimachlad.sk. Ten určí, či neefektívnosť vašej klimatizácie je možné odstrániť, alebo vám navrhne nové – moderné klimatizačné zariadenie.

Kedy je potrebné skontrolovať vašu klimatizáciu?

Rastúce účty za energiu

Ak chcete zistiť, či má vaša klimatizácia problém s výkonom, pretože zistíte, že vaša spotreba energie je vysoká. Keďže účinnosť klimatizačného zariadenia klesá, vaše poplatky za energiu môžu začať rýchlo rásť. Keď si všimnete, že účet za energiu rastie, môže to znamenať problém s efektívnosťou. Zlepšenie energetickej účinnosti klimatizácie opravou alebo výmenou vášho systému vám pomôže udržať účty za energiu primerané  aj v najteplejších mesiacoch roka.

Slabý výkon chladenia

Ak vaša klimatizačná jednotka prestane pracovať efektívne, môžete si tiež všimnúť, že váš systém poskytuje slabý chladiaci výkon. Napríklad, niektoré miestnosti vo vašom dome sa môžu byť teplejšie ako iné, dokonca aj keď zatvoríte termostat. Výmena neefektívneho klimatizačného zariadenia vám umožní zabezpečiť, aby každá miestnosť vo vašej domácnosti bola udržiavaná v tepelnej pohode.

Vlhký vnútorný vzduch
Spolu s chladením vašich vnútorných priestorov je vaša klimatizácia zodpovedná aj za odstránenie vlhkosti zo vzduchu. Ak ste si všimli, že interiér vášho domova je príliš vlhký, znamená to, že klimatizácia stráca svoju účinnosť.