Komerčná klimatizácia: Všetko, čo potrebujete vedieť

Komerčná klimatizácia: Všetko, čo potrebujete vedieť

Komerčná klimatizácia je niečo, nad čím ste si pravdepodobne premýšlate, ak vlastníte priemyselnú budovu, väčší komerčný priestor alebo kancelársku budovu. Na komerčných klimatizačných systémoch nie je nič iné ako v domácich systémoch. Mechanika je rovnaká, až na to, že je pravdepodobné, že systém v obchodných priestoroch bude väčší.

Čo teda potrebujete vedieť o komerčnej klimatizácii, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť? Prejdeme si typy klimatizácie, ktoré si môžete nainštalovať, a 4 dôvody, prečo bude mať prospech pre vaše zariadenie.

Typy komerčných klimatizácií

Existujú 2 hlavné typy komerčnej klimatizácie:

  • Split systém
  • Systém multi split
  • Centrálny alebo potrubný systém

Každý z týchto typov klimatizácie má svoje vlastné výhody a je vhodný pre rôzne vlastnosti.

Split systém

Delené klimatizačné systémy sú najdostupnejšou voľbou pre komerčnú klimatizáciu a sú vhodné pre nehnuteľnosti malého podnikania. Poskytujú vykurovanie a chladenie konkrétnym miestnostiam, takže sú ideálne pre malé kancelárie, ktoré potrebujú iba jednu miestnosť.

Split systémy majú vnútornú a vonkajšiu jednotku. Potrubie a elektrický kábel ich navzájom spájajú, čo umožňuje prúdenie chladiva (chladiaceho prostriedku) do a z každej jednotky. Vonkajšia jednotka je najväčšou a najhlučnejšou časťou systému. Vnútorná jednotka je oveľa menšia a tichšia, takže ju môžete umiestniť do miestnosti, ktorú potrebujete vykurovať alebo chladiť.

Multi split systém

Multi split klimatizačný systém funguje podobným spôsobom ako splitové systémy, okrem toho, že je možné ich pripojiť až k 5 vnútorným jednotkám k jednej vonkajšej jednotke. Tieto systémy sú ideálne pre firmy, ktoré potrebujú veľa miestností vykurovaných alebo chladených, ale nemajú veľa vonkajšieho priestoru na umiestnenie mnohých jednotiek.

Multi split komerčné klimatizačné systémy sú perfektné, ak chcete používať rôzne typy jednotiek, napríklad nástenné a stropné kazetové jednotky. Viac sa o týchto typoch jednotiek dozviete na našom blogu.

Hlavnou výhodou systémov multi split je, že môžete každú vnútornú jednotku samostatne vykurovať alebo chladiť. Takže ak máte jednotku v zasadacej miestnosti a vo svojej hlavnej kancelárii, nemusíte zbytočne míňať peniaze alebo energiu na vykurovanie alebo chladenie zasadacej miestnosti, keď priestor nikto nevyužíva.