Multi-split klimatizácia je ideálnym riešením pre bar a reštauráciu

Multi-split klimatizácia je ideálnym riešením pre bar a reštauráciu

Moderné stravovacie a rekreačné zariadenia sa musia o hostí postarať, poskytovať im nielen kvalitné služby a stravu, ale aj vytvárať optimálnu vnútornú mikroklímu pre pohodlný pobyt.

Pri výbere klimatizácie pre reštauráciu alebo bar by ste mali brať do úvahy vlastnosti a plán budovy, jej dizajn, umiestnenie objektov a ďalšie nuansy. Reštaurácie majú spravidla niekoľko miestností (kuchyňa, chodby, kúpeľne atď.). Najoptimálnejším riešením preto bude výber kvalitnej multi-splitovej klimatizácie.

Triedy multi-splitového systému

Prémiovú triedu tvoria systémy s vysokým výkonom a spoľahlivosťou. Nie sú lacné, ale vďaka odolnosti a energetickej účinnosti sa plne oplatia. Takéto systémy sa vyznačujú vysoko kvalitnými materiálmi a komponentmi.

Stredná trieda je jednoducho racionálny kompromis ceny a kvality.

Rozpočtové systémy často inštalujú vývojári, takže existuje riziko, že kvalita sa ušetrí kvôli lacnejším materiálom. Takéto systémy sú tiež spoľahlivé, ale nemusia byť dostatočne funkčné a spotrebúvajú veľa energie.

Split systémy dokonale riešia otázku klimatizácie malých barov a kaviarní. Najlepšou možnosťou sú nástenné vnútorné jednotky. Drahší, ale prijateľnejší spôsob z hľadiska zachovania dizajnu – kanálové alebo kazetové bloky. Náklady na inštalačné práce budú závisieť od počtu vnútorných blokov a celkovej dĺžky koľají.

Vzhľadom na relatívne malú plochu kaviarne alebo baru je model Daikin Emura vhodný pre kvalitnú klimatizáciu. Tento multi-split systém spája estetický vzhľad a vysoké technické vlastnosti. Klimatizácia je určená pre miestnosť 38 m2 a dokonale zabezpečí vykurovanie a chladenie, čistenie a sušenie vzduchu. Systém je tiež vybavený ekologickou technológiou „Bluevolution“ a nezaťažuje životné prostredie.

Medzi ďalšie prednosti modelu patrí tichá prevádzka (len 19 dB, môžete aktivovať aj „tichý režim“ vnútornej jednotky), diaľkové ovládanie kdekoľvek a kedykoľvek, možnosť naplánovať si vnútornú klímu na týždeň (s prihliadnutím na spotrebu energie ), ako aj automatický režim čakania (zníženie spotreby energie o 80 %, ak sa v miestnosti 20 minút nenachádzajú žiadne osoby).

Takáto multi-split klimatizácia má navyše režim Turbo (umožní vám čo najrýchlejšie nastaviť požadovanú teplotu a po 20 minútach sa systém automaticky prepne do normálneho režimu), automatické prepínanie chladenia a kúrenia, dezodoráciu filter (odstraňuje prach a škodlivé baktérie, neutralizuje pachy), strieborný filter (odstraňuje zo vzduchu takmer 99% alergénov).

Samodiagnostika porúch, reštart po technickej poruche, 3D prúdenie, ktoré zaisťuje prúdenie vzduchu do najvzdialenejších kútov miestnosti – to všetko zabezpečujú moderné multisplit systémy!