klimatizácia bratislava

Multisplit systémy pre kanceláriu a obchod

Multisplit systémy pre kanceláriu a obchod

Pohodlné pracovné podmienky prispievajú k vyššej produktivite, zabezpečujú dobré zdravie a náladu. Jednou z podmienok je príjemná mikroklíma a teplota na pracovisku. A vo veľkých kancelárskych priestoroch a predajniach je to dôležité nielen pre zamestnancov, ale aj pre návštevníkov.

Inštalácia klimatizačného systému je moderný a obľúbený spôsob, ako zabezpečiť požadované vykurovanie alebo chladenie. Vzhľadom na veľkú plochu miestnosti a prítomnosť niekoľkých miestností je však vhodné zvoliť multisplit systém.

Aký je rozdiel medzi multisplit

V porovnaní so štandardnou klimatizáciou alebo konvenčným split systémom sú tu rozdiely: multisplit sa skladá z mnohých vnútorných jednotiek, ktoré udržujú danú teplotu. Tieto jednotky sú napojené na jeden externý prvok, ktorého výkon zabezpečuje ich prevádzku. Je namontovaný na ulici, takže rachot nebude prekážať pri práci.

Vnútorné klimatizácie tohto systému fungujú rovnako ako bežné klimatizácie. Môžu ohrievať alebo ochladiť vzduch, vysušiť ho alebo zvlhčiť. Zároveň je možné nastaviť individuálnu mikroklímu pre každú samostatnú kancelársku alebo obchodnú halu a ovládať ju jedným diaľkovým ovládačom. Pre väčší výkon môže byť externá jednotka vybavená požadovaným počtom kompresorov.

Aký typ multisplitového systému je vhodný do obchodu a kancelárie

Hlavná pozornosť by sa mala venovať vnútorným klimatizačným jednotkám, berúc do úvahy plochu miestnosti a počet samostatných miestností.

Stropný model. Vhodné do priestrannej kancelárie a predajne s vysokým stropom. Takáto klimatizácia bude privádzať chladený alebo ohriaty vzduch na štyroch stranách. Výkon a pohyb krídel zariadenia sú rovnomerné, čo umožňuje vyhnúť sa prievanu a riziku prechladnutia. Takéto modely sú ekonomické, kompaktné a ľahko sa inštalujú. Tiež stropné klimatizácie sú prezentované v minimalistickom dizajne, takže si môžete vybrať možnosť, ktorá zodpovedá štýlu interiéru.

Kanálový multisplit systém. Ideálna voľba pre veľké obchody a kancelárske centrá. Vnútorné jednotky sú namontované pod zaveseným stropom. Vzduch cirkuluje cez rozsiahly systém vzduchových potrubí, takže vzduchotechnická klimatizácia bude tiež dobrým vetraním miestnosti. Vnútorná jednotka je úplne neviditeľná, pretože zostáva viditeľný iba gril, ktorý je často zdobený tak, aby ladil s celkovým štýlom interiéru.

Výhody systému multisplit pre kancelárie a obchody sú zrejmé. Ide o schopnosť udržiavať príjemnú teplotu vo viacerých miestnostiach súčasne, šetriť elektrickú energiu a jednoducho ovládať. Moderné klimatizácie zároveň disponujú funkciou samočistenia, ukladania nastavení do pamäte, núdzového vypnutia a obnovy po vypnutí a mnohých ďalších.

Chcem sa vrátiť do pohodlných podmienok. Poskytnite túto príležitosť za akýchkoľvek podmienok s multisplitovou klimatizáciou!