Najlepšie umiestnenie klimatizácie v obývacej izbe

Najlepšie umiestnenie klimatizácie v obývacej izbe

Teplý vzduch stúpa hore a chladný vzduch klesá. Na toto treba brať ohľad pri inštalácii klimatizácie. Ak by ste nainštalovali klimatizáciu vo výške nôh, nebude vôbec ochladzovať priestor a vy stratíte čas a energiu. Ak však klimatizáciu nainštalujete v správne výške, ochladí priestor oveľa rýchlejšie a získate v izbe požadované pohodlie.

Váš systém napájania by mal byť v tieni

Príliš veľa slnečného žiarenia nie je pre klimatizáciu ideálne. Ak klimatizáciu necháte na priamom slnku, extrémne sa zahreje a bude nútená pracovať náročnejšie, aby sa dosiahol požadovaný chladiaci účinok. Slnko a teplo môže tiež časom spôsobiť technické problémy.

Chráňte klimatizáciu pred priamym slnečným žiarením. Zvýšite jej životnosť a získate vyšší komfort.

Chráňte obývaciu izbu pred zdrojmi tepla

Spotrebiče, ktoré vo vašom dome uvoľňujú teplo, môžu spôsobiť, že bude klimatizácia bude musieť pracovať viac ako je potrebné. Ak by bol zdroj tepla v blízkosti teplotného senzora klimatizácie, mohlo by to ovplyvniť jej činnosť a kontrolu skutočnej teploty.

Umiestnenie klimatizácia má vplyv na efektívnosť. Teplo generované spotrebičmi môže udržiavať vašu jednotku v chode nepretržite, a to aj po dosiahnutí potrebnej teploty. Termostat nemusí správne reagovať, ak je umiestnenie klimatizácie v obývacej izbe príliš blízko k spotrebičom, ako sú žiarovky, televízory, chladničky atď.

Mala by byť blízko vašej sedačky

Keď si nainštalujete klimatizáciu vo svojom dome, kúpite ju buď do svojej obývacej izby, alebo do svojej spálne. V obidvoch prípadoch vám môže poskytnúť vynikajúce ochladenie, ak je umiestnená pri posteli alebo sedačke. Možno si myslíte, že klimatizácia ochladí celú miestnosť, to je pravda. Avšak čím vzdialenejšie je klimatizácie, tým bude ochladzovať menej.

Klimatizácia by mala mať voľný priestor

Blokovanie vetracích otvorov dekoráciami, nábytkom alebo závesmi môže obmedziť prúdenie vzduchu. Tiež by ste mali zabezpečiť, aby ste klimatizačnú jednotku nerušili nábytkom a inými predmetmi, aby bol zaručený najvyšší výkon vašej jednotky.