Pravidelný servis klimatizácie počas jari a jesene

Pravidelný servis klimatizácie počas jari a jesene

Pravidelný servis klimatizácie počas jari a jesene, je rozhodujúca pre zabezpečenie správneho fungovania vášho klimatizačného systému. Ak chcete čo najlepšie využiť systém vykurovania a chladenia, nezabudnite na servis klimatizácie. Odporúča sa tiež, aby ste vykonali servis klimatizácie 2 x ročné.

1. Ventily udržiavajte čisté

Počas letného obdobia sa v klimatizačnom zariadení nahromadiť  prach a rôzne zvyšky. Keď príde servisný technik, je dôležité skontrolovať všetky otvory ventilátora klimatizácie a odstrániť akýkoľvek prach alebo nečistoty. Tento typ údržby klimatizácie je dôležitý, pretože dokonca už malá usadenina prachu na cievke a motore ventilátora môže predstavovať až 10% straty účinnosti! To je hlavný dôvod pre vyššie náklady na energie.

2. Vyčistite vonkajšiu jednotku

Krásne padajúce listy na jeseň môžu byť pekné, ale môžu byť tiež nebezpečné pre vaše klimatizácie. Tieto listy môžu byť uložené vo vašej vonkajšej jednotke, kde sa môžu stať možným nebezpečenstvom vzniku požiaru. Môže sa hromadiť aj peľ, prach, nečistoty a vetvičky. Udržiavanie vonkajšej jednotky bez nečistôt vám takmer určite ušetrí náklady na opravu v dlhodobom horizonte.

3. Skontrolujte termostat

Testovanie vášho termostatu je ďalším dobrým spôsobom, ako zabezpečiť, aby vaše klimatizácia nebola prepracovaná. Ak váš termostat správne reaguje a zobrazí presné meranie teploty, funguje správne. Ak máte programovateľný termostat, počas pádovej údržby je vhodný čas na preskúmanie nastavenia, ktoré ste naprogramovali, aby ste sa uistili, že sú vhodné na zmenu počasia.

 

4. Zabráňte akémukoľvek upchatiu alebo nahromadeniu v odvodňovacej rúrke kondenzátu

Zanesenie potrubia odtoku kondenzátu môže byť pre váš vykurovací a chladiaci systém obzvlášť zlé. Ak viete, ako pristupovať k odtokovému potrubiu kondenzátu, môžete vyliať roztok bielizne a vody cez linku, aby ste zabránili tvorbe zhlukov. Ak máte obavy, že ste už v bloku odtoku kondenzátu mohol mať blok, obráťte sa na odborníka v oblasti vzduchotechniky. Aj pravidelná profesionálna údržba zabráni zaneseniu týchto odtokov.

5. Plánovanie údržby

 

Profesionálny servis klimatizácie  vykoná dôkladnú kontrolu vášho klimatizačného systému a rieši všetky problémy. Pravidelná profesionálna údržba klimatizácie môže predĺžiť životnosť vašej jednotky a môže znížiť vaše náklady na energiu. Obráťte sa na spoločnosť klimachlad.sk, aby ste si dohodli profesionálny servis klimatizácie.