Správne vykurovanie v zime: jednoduché tipy

Správne vykurovanie v zime: jednoduché tipy

AK chcete profitovať z nízkych nákladov, ušetríte, ak budete využívať nasledujúce jednoduché tipy.

Správne kúrenie v zime: upravte svoje správanie

Najmä v nezrekonštruovaných starých budovách klesnú náklady na vykurovanie približne o šesť percent, ak spotrebitelia znížia priemernú teplotu v miestnosti iba o jeden stupeň Celzia. Ak nie je nikto doma alebo ak niekto spí, nastavenie je možné znížiť. Ale inak nemusia byť radiátory vždy úplne zapnuté.

Nastavte izbové teploty nižšie

Najmä v nezrekonštruovaných starých budovách klesnú náklady na vykurovanie približne o šesť percent, ak spotrebitelia znížia priemernú teplotu v miestnosti iba o jeden stupeň Celzia. Ak nie je nikto doma alebo ak niekto spí, nastavenie je možné znížiť. Ale inak nemusia byť radiátory vždy úplne zapnuté. Nasledujúca tabuľka poskytuje prehľad odporúčaných teplôt pre každú obývaciu izbu:

 

ODPORÚČANÁ TEPLOTA

Spálňa 18 stupňov Celzia

Kuchyňa pri 18 ° C

Obývacia izba 20 ° – 22 ° C

Kúpeľňa 23 ° -24 ° C

 

Sú radiátory vo vašich izbách zablokované?

Pri správnom kúrení  v zime by radiátory nemali byť blokované nábytkom alebo závesmi. Preto sa pred začiatkom zimy odstráňte z radiátorov všetky prekážky. Tieto narušujú distribúciu tepla v miestnosti. Mimochodom, rovnako ako samotné vykurovacie povrchy, termostaty by nemali byť zatvorené alebo zavesené. V opačnom prípade zaregistrujú nesprávnu teplotu a vypnú chladič.

Optimálne nastavené vykurovanie funguje hospodárne

Ak sa majitelia domu chcú v zime správne vykurovať, oplatí sa skontrolovať nastavenie vykurovacieho systému. Optimalizácia vykurovacej krivky zaručuje okrem hydraulického vyváženia aj pohodlie a nízke náklady na vykurovanie.