Typy termostatov

Typy termostatov

Aký typ termostatu si vyberiete pre vykurovanie domu alebo kancelárie? Ťažká otázka, hlavne kvôli čoraz väčšiemu rozsahu účinných termostatov, ktoré môžeme nájsť na trhu. Tu vám ponúkame sprievodcu výberom termostatu.

Analógové vykurovacie termostaty

Sú to termostaty sú obľúbené, aj keď v súčasnosti v ťažkom boji s digitálnymi. Teplota je regulovaná jednoduchým otočným kolesom, ktorý nám pomáha znižovať alebo znižovať stupne, ktoré chceme v konkrétnom priestore.

Zapínajú a vypínajú kotol v závislosti od toho, či sa dosiahla nastavená teplota alebo nie, a sú bežne inštalované v jedálni alebo v obývacej izbe domu, kde je najvyššia tepelná záťaž. Sú to najjednoduchšie a najhospodárnejšie termostaty, veľmi ľahko sa inštalujú, aj keď v časti nevýhod môžeme poukázať na to, že sú najmenej presné alebo presné a sú nepoužívané v postupnej forme.

Bezdrôtové termostaty

Bezdrôtové termostaty sa zbavujú toho, že musia používať elektrické pripojenie s kotlom, pretože na jeho prevádzku postačuje vysielanie signálu cez rádiofrekvenčnú sieť. Ide o veľmi praktické termostaty, keď medzi kotlom a termostatom existujú značné vzdialenosti, alebo keď je ťažké vykonať inštaláciu elektroinštalácie kvôli infraštruktúre budovy.

To nie je ťažké používať, univerzálne ohľadom ponúkol variabilné nastavenie, je veľmi vzácny termostat tiež pomáha šetriť energiu, ale aj drahšie a musíme dávať pozor na batérie používané pre prevádzku nie je vyčerpaný.

Digitálne vyhrievacie termostaty

Sú to najmodernejšie termostaty, ktoré sa zhodujú s rozmachom nových technológií v našom každodennom živote a ako nie v našom dome. Digitálne termostaty sú presnejšie ako analógové termostaty a ich činnosť je založená na sondách a elektronických zariadeniach.

Majú obrazovku, kde vidieť teplotu a na ktoré si vybrať ten, ktorý chceme. Sú tiež veľmi jednoduché, termostaty nie sú drahé, ľahko použiteľné a oveľa efektívnejšie ako analógové. To nie je programovateľné, aspoň nie k dnešnému dňu.

Digitálne vykurovacie termostaty

Stále zvyšujeme presnosť toho, čo termostaty súvisia s chrono-termostatom a prečo? Pretože sú programovateľné a umožňujú ovládanie a vypínanie vykurovania, teplota v hodinách, dňoch … čo ukazuje veľkú všestrannosť v možnostiach variabilného nastavenia. Jednou z jeho veľkých výhod je to, že nám umožňuje ušetriť úsporu energie takmer o 20% v porovnaní s inými termostaty, hoci jeho použitie je zložitejšie a jeho cena je vyššia.

Inteligentné chronothermostaty WIFI

Sú známe ako inteligentné termostaty a sú jedným z najnovších prírastkov a trendov na trhu. Pre jeho prevádzku je nevyhnutné používať nové technológie na to, aby bolo možné ďalej upravovať a programovať. Je nevyhnutné prevziať mobilnú aplikáciu tak, aby ju používala a spravovala termostat aj na diaľku.

Tento typ termostatu musí byť pripojený k domácej sieti WIFI, aby mal prístup cez mobilný telefón cez smerovač alebo prepínač. Umožňuje tiež veľké možnosti variabilných nastavení, je programovateľné, vysoko presné, pomáha šetriť energiu, hoci aj jeho cena je vyššia a vyžaduje, aby používateľ mal skúsenosti s používaním mobilných aplikácií.

Modulačné termostaty

Modulačné termostaty sú charakterizované tým, že menia výkon kotla v závislosti od vnútornej teploty domu a tiež od vonkajšej teploty, ak majú dostatočnú sondu. Sú ideálne na kondenzačné kotly, ktoré umožňujú moduláciu a pomáhajú pri maximálnom úspore energie.