Udržujte klimatizáciu v dobrom stave počas zimy

Udržujte klimatizáciu v dobrom stave počas zimy

Je bezpečné povedať, že leto už skončilo. Dokonca aj babie  leto má teplé kúzlo, ktoré sme mali v polovici októbra, skončili prudkým chladným výbuchom.

Teraz je tiež ten správny čas, aby ste sa uistili, že všetky zariadenia, ktoré používate v teplejších mesiacoch, sú čisté a pripravené na zimnú hibernáciu. Patria sem aj všetky klimatizačné jednotky, ktoré máte vo svojom dome alebo v kancelárii. Vzhľadom na to, že počasie je také ťažké predpovedať, nikdy neviete, kedy sa budete musieť znova dostať znova, aby ste si boli istí, že je v dobrom stave a nedovolí vám to, ak sa objaví náhle horúce kúzlo. na jar.

Predpokladáme, že ste boli navyše nad pravidelnou údržbou svojich jednotiek. Týmto spôsobom budete mať menej práce a šanca na nájdenie problému alebo na niečo nesprávne, keď ho začnete opäť používať, sa výrazne zníži. Tu je niekoľko krokov, ktoré môžete urobiť, aby vaše klimatizačné jednotky bezpečne preč na zimu:

Krok 1: Skontrolujte filter. Filtre by sa mali meniť každé tri mesiace, keď sa používajú, ale ak ich nebudete používať v zime, potom zvážte zmenu, aby sa zmenilo, aby bolo pripravené na to, aby ste sa dostali opäť. Špinavé filtre zabraňujú účinnej práci vašich klimatizačných jednotiek (čo vás bude stáť viac v účtoch za elektrickú energiu). Tiež zabránia rovnomernému prúdeniu vzduchu vo vašej miestnosti, čo vedie k teplým miestam.

Krok 2: Skontrolujte cievky a plutvy. Musia sa skontrolovať raz za rok, takže teraz je ten správny čas na to. Postupom času sa znečistia a zabraňuje tomu, aby boli schopní zvládnuť prebytočné teplo a znova ich robili neefektívne. Zavolajte nám na kontrolu, čistotu alebo výmenu, aby ste ich mohli dlhšie prežiť.

Krok 3: Skontrolujte externú jednotku. To musí byť jasné z pobočiek, takže budete musieť presunúť hrnce rastliny alebo ozdobiť previslé stromy. Okrem toho, že chráníte vašu jednotku v zime pred búrlivým počasím, zabezpečí aj voľný tok vzduchu počas mesiacov, keď používate klimatizáciu. Takisto skontrolujte, či neexistujú žiadne spôsoby vstupu malých zvierat do dažďa a aby sa v zimnom období teplý domov. Ak skryjete niečo, uistite sa, že ste si pred zapnutím prístroja za niekoľko mesiacov odstráňte také obaly.

Krok 4: Pravidelne kontrolujte. Jednoducho dajte svojim jednotkám rýchlu kontrolu raz za pár týždňov, a to najmä po studenom či búrlivom počasí. Chcem skontrolovať akúkoľvek tvorbu vody a ľadu a uistiť sa, že nedošlo k žiadnemu poškodeniu pádov, odpadkov alebo dokonca ľadu.

Ak potrebujete pomoc a rady týkajúce sa údržby klimatizačných jednotiek počas zimných mesiacov, poraďte sa s nami v klimachlad.sk. Naše služby zahŕňajú dôkladnú kontrolu celého systému – odporúčame Vám pravidelnú údržbu, aby boli vaše jednotky v dobrom stave – kontaktujte nás, prosím, na bezplatnú cenovú ponuku.