Užívajte si zimu v teple a pohodlí

Užívajte si zimu v teple a pohodlí

Ako sa blíži zimné počasie, mnohí majitelia domov budú robiť opatrenia, aby udržali svoje rodiny v teple počas celej sezóny. Okrem oddychovania pohodlných prikrývkach môže urobiť niekoľko jednoduchých krokov na prípravu vášho domova za nízke teploty.

Postupujte podľa týchto jednoduchých tipov na boj proti vonkajším teplotám za studena:

Skontrolujte tesniace a klimatické pásy okolo dverí a okien. Oddelenie pre energetiku odporúča utesniť okenné rámy a prípadné trhliny, z ktorých by mohol unikať vzduch, aby nielen pomohli zachovať teplý vzduch zachytávaný vo vašom dome počas zimy, ale pomohli zabrániť poškodeniu vody a zabezpečiť dostatočnú kvalitu vzduchu v interiéroch.

Zvážte zakúpenie izolovaného krytu vášho ohrievača teplej vody.

Krb je dobrým zdrojom tepla, ale skôr ako ho zapnete, uistite sa, že váš komín je vyčistený a kontrolovaný odborníkom. Krb by mohol uvoľniť oxid uhoľnatý, ak nie je riadne vyčistený a udržiavaný.

Uistite sa, že závesy, nábytok alebo iný domáci dekor neblokuje vyhrievacie otvory.

Dvere skrinky nechajte otvorené cez noc, aby sa umožnil cirkulácii teplého vzduchu okolo potrubia.

Ak bude váš dom prázdny počas chladných období, zvážte vypúšťanie vodovodných potrubí.

Potvrďte, že detektory oxidu uhoľnatého sú nainštalované na každom podlaží vášho domova, konkrétne v blízkosti izieb, a otestujte ich, aby ste potvrdili, že fungujú správne.

Nastavte ako prioritu zmenu filtra vzduchu v peci každý mesiac. Tým sa zabráni obmedzeniu toku vzduchu, ktorý by mohol zhoršiť respiračné problémy.

Dajte koberce na podlahu z tvrdého dreva a dlaždíc, aby ste udržali doma teplejší, keď sú vonkajšie teploty chladné.

Uistite sa, že vaša pec bola naladená technikom na klimatizáciu a je pripravená vykonávať s maximálnou účinnosťou v priebehu chladných mesiacov. Navyše profesionálna bezpečnostná kontrola vášho vykurovacieho systému zabezpečí, aby nedochádzalo k úniku alebo k emisiám oxidu uhoľnatého.

Či už potrebujete vyladenie pece, bezpečnostnú prehliadku alebo kompletnú analýzu domáceho pohodlia, servisní experti sú pripravení pomôcť, keď si zimujete doma. Dôverujte odborníkom a uistite sa, že vaša rodina bude v celej zimnej sezóne bezpečná a teplá.