Výber klimatizácie so správnou kapacitou pre váš nový dom

Výber klimatizácie so správnou kapacitou pre váš nový dom

Pri  výbere správneho klimatizačného zariadenia pre nový dom musí byť dôležitý optimálný výber. Urobíte dobrú voľbu, ak si pri výbere klimatizácie pre nový dom dáte poradiť od odborníkov z klimachlad.sk Pri nesprávnom klimatizačnom systéme by mohol nový dom zostať nepríjemne teplý, a to aj vtedy, keď je systém spustený na plný výkon. To môže tiež zvýšiť vaše účty za energiu.

Niektoré aspekty klimatizačných systémov, ktoré domáci stavitelia musia zvážiť, zahŕňajú vykurovaciu kapacitu, chladiacu kapacitu, efektívnosť chladenia, účinnosť vykurovania, orientáciu toku vzduchu, cenu a značku. Prečítajte si viac informácií o výbere systému s správnou kapacitou vykurovania pre váš projekt.

Pochopenie merania vykurovacej kapacity

Pri klimatizačnom zariadení  sa tepelná kapacita meria v tepelných jednotkách (BTU). Formálne je jedna BTU definovaná ako množstvo energie, ktoré je potrebné na zvýšenie teploty vody o jeden stupeň. V kontexte klimatizačného zariadenia je vykurovacia kapacita množstvo energie, ktoré potrebuje na odstránenie určitého množstva tepla z okolitého vzduchu.

Faktory ovplyvňujúce potrebu vykurovacieho výkonu klimatizácie

Na najzákladnejšej úrovni závisí počet BTU, ktoré potrebujete, aby klimatizácia v závislosti od veľkosti domu, ktorý budujete správne fungovala. Jednoducho povedané, väčší dom potrebuje klimatizáciu s vyššou tepelnou kapacitou. Existujú však aj ďalšie faktory, ktoré môžu ovplyvniť potreby domova. Tie zahŕňajú:

Typ okna, veľkosť a umiestnenie okna. Okná ovplyvňujú množstvo slnka, ktoré domov dostane v lete, čo zasa ovplyvňuje množstvo tepla, ktoré musí byť odstránené zo vzduchu klimatizačnou jednotkou.
Typ izolácie a kvalita. Ak má dom vynikajúcu izoláciu, môžete využiť klimatizáciu s nižšou tepelnou kapacitou.
Výška stropov. Výška stropov ovplyvňuje celkové množstvo tepla, ktoré treba odstrániť z každej miestnosti, a tiež vplyv, koľko tepla sa udržuje v každej miestnosti.
Umiestnenie domu. Ak sa domov nachádza v chladnom prostredí, potrebná vykurovacia kapacita pre systém striedavého prúdu je nižšia, ako by bola pre dom rovnakej veľkosti v teplejšom prostredí.