klima bratislava v pohode

Výhody klimatizácie v byte

Výhody klimatizácie v byte

Mnoho ľudí sa pýta, či si kúpiť klimatizáciu do bytu? Keď sa totiž zamyslíte, schladiť sa môžete pod obyčajným ventilátorom, ktorého cena je mnohonásobne nižšia.

Moderné klimatizácie však nie sú len zariadenia, ktoré zabezpečia zníženie teploty vzduchu v byte. Ide o multifunkčné jednotky schopné riešiť veľa úloh súčasne.

Uvažujme o hlavných výhodách klimatizácií v byte.

Boj s teplom a chladom

Aj najmenej výkonná klimatizácia je účinnejšia ako ventilátor. V priebehu niekoľkých minút poskytne izbovú teplotu 20-22 stupňov, čím eliminuje dusivé teplo v lete.

Takmer všetky klimatizácie dokážu miestnosť nielen chladiť, ale aj vykurovať. To je dôležité v mimosezóne, keď je už vonku chladno a ešte nie je pripojené ústredné kúrenie. Zariadenie ľahko vykúri miestnosť, prinesie pohodlie a zbaví vás sezónnych prechladnutí.

Zabezpečenie optimálnej mikroklímy v dome

Vďaka moderným klimatizáciám bude vzduch v byte čistý a svieži:

  • odstráni nepríjemné pachy a patogény;
  • vetrať priestory pomocou pouličného vzduchu;
  • nasýtiť vzduch vlhkosťou alebo naopak odobrať jej prebytok.

Pomoc pre alergikov

Pre alergikov je klimatizácia záchranou. Eliminuje 99 % častíc, ktoré spôsobujú nežiaducu reakciu:

prach;

formy;

huba;

vlna domácich zvierat.

To výrazne zjednoduší život alergikom. Len aby bola ochrana naozaj účinná, je potrebné pravidelne čistiť filtre v klimatizácii.

Ako vidíte, klimatizácia nie je len ochladzovač vzduchu, ale komplexné riešenie na vytváranie pohodlných a zdravých životných podmienok. Je to obzvlášť dôležité pre byty, kde je súčasne niekoľko ľudí, ako aj pre ľudí trpiacich chorobami horných dýchacích ciest. Moderné zariadenia pracujú ekonomicky, nevydávajú nadmerný hluk a nevyžadujú zložitú údržbu.