Výhody split klimatizácie pre vaše bývanie

Výhody split klimatizácie pre vaše bývanie

Multi split klimatizácia sa skladá z dvoch hlavných častí – kompresora umiestneného vonku a vnútornej jednotky výstupu vzduchu. Na rozdiel od systému, ktorý vyžaduje sériu potrubí prepojených sieťou po celom pásme, split klimatizácie využívajú rúrky na pripojenie vonkajšej a vnútornej jednotky, a preto sa označujú ako bezkanálové klimatizácie. Chladivo je rozptýlené cez medené rúrky, ktoré cyklicky prechádzajú systémom.

Výhody multi split klimatizácie

Ak váš dom nemá potrubné rozvody, je dobrou voľbou split klimatizácia, pretože vám nevzniknú dodatočné náklady na inštaláciu potrubia v každej miestnosti.

Systém funguje dobre na malej ploche a poskytuje dostatočné vykurovanie alebo chladenie. Jeho použitie spolu s inými zdrojmi môže váš domov urobiť pohodlnejším.

Veľkou výhodou split klimatizačných systémov je možnosť rozšíriť systém o ďalšie výstupy vzduchu pre ďalšie miestnosti. Každý z nich má svoj vlastný termostat, ktorý umožňuje individuálne ovládanie zapínať alebo vypínať podľa potreby, známy tiež ako viacdielna inštalácia klimatizácie .

Split klimatizácia je najúčinnejší spôsob chladenia alebo vykurovania miestnosti. Vnútorné jednotky sú v porovnaní s prenosnými klimatizáciami veľmi tiché a šetria priestor, pretože kompresor bude umiestnený vonku. Počas chladiaceho cyklu budú nabíjať chladiacu kvapalinu teplom, ktoré bude čerpať kompresor mimo miestnosť. Počas vykurovacieho cyklu bude teplo privádzané z vonkajšieho vzduchu a studený vzduch bude odčerpávaný.