Výhody split klimatizácie

Výhody split klimatizácie

Split klimatizácia má malé rozmery, tichú prevádzku a vysoký výkon. Split klimatizácie v klimachlad.sk sú overené skúsenosťami. Moderné split klimatizácie je možné prispôsobiť individuálnym požiadavkám.

Prečo je split klimatizácia dobrá voľba

Klimatizácia s menšou spotrebou energie je rozdelená na dve alebo viac častí. Niektoré modely sa dodávajú s viacerými vnútornými jednotkami, ktoré používajú iba jeden kompresor. Obvykle sa nazývajú vzduchové klimatizačné jednotky, a to práve preto, že nepoužívajú kanály na cirkuláciu vzduchu.

Jednoduchá inštalácia

Pretože nie sú k dispozícii žiadne kanály na inštaláciu, tieto jednotky je ľahké umiestniť. Každá jednotka v budove môže byť od kondenzátora vzdialená až 30 metrov, a napriek tomu je v stene, kde sa hodí medená trubica, potrebný iba malý otvor.

Jednoduchá údržba.

Split klimatizácie majú jednoducho čistiteľné filtre. Pravidelný servis je dôležitý, ale nie je náročný.

Tichá prevádzka

Moderné split klimatizácie sú  tiché a sú ideálne pre knižnice, zasadačky a spálne. Kondenzátory vonku je možné nainštalovať do záhrad alebo priestorov, kde nemôžu nikoho rušiť.

Efektivita nákladov

Klimatizácia s menšou spotrebou energie funguje efektívne v situáciách, keď je potrebné kedykoľvek v priebehu dňa klimatizovať určité časti domu, napríklad obývaciu izbu a obývaciu izbu vo dne a spálne v noci.