Zvážte tieto energeticky účinné aktualizácie pre váš domov

Zvážte tieto energeticky účinné aktualizácie pre váš domov

Majitelia domov môžu byť odmenení, ale nikto nehovoril, že vlastníctvo domu bude jednoduché. Niečo vždy potrebujete upevniť alebo nahradiť, a upratovanie interiéru a exteriéru vášho majetku je nevyhnutné. Kľúčom k predchádzaniu hlavných problémov je praktická preventívna údržba. Je dôležité poznamenať, že niektoré veci sa nakoniec rozpadnú kvôli veku a použitiu, ale nie nevyhnutne kvôli zlej údržbe. Potom sa snažíme šetriť energiu. Ak je tvoj energeticky efektívny domov, pomáhate životnému prostrediu a pravdepodobne šetríš peniaze na účty za energiu.

    Okná tesnenia: Ak cítite, že vzduch preniká oknami, vzduch sa môže dostať von. Znamená to, že stratíte veľa požadovaného vnútorného vzduchu, peňazí a energie. Utesnenie drafty okien je relatívne lacné a jednoduchý spôsob, ako ušetriť peniaze na vaše účty. Tak utesnenie, ako aj odstraňovanie poveternostných vplyvov môžu účinne utesniť okná. Vybrať tieto položky hore v miestnom obchode s domovým vylepšením alebo si najmete odborníka na okenné práce.
    Použitie úpravy okien: Používanie klimatizácie menej často počas teplejších mesiacov je vánok pri inštalácii dobrého ošetrenia okien. Použite možnosti ako záclony, závesy, žalúzie a profesionálne inštalované obytné okenné fólie na ochranu interiéru vášho domu pred horúcim slnkom. Kryty okien sú obzvlášť výhodné na oknách, ktoré čelia najhorúcejšej strane vášho domu.
Urobte prepínač na LED: Prepnutie na osvetlenie LED je dobrý krok smerom k zvýšeniu energetickej účinnosti vášho domu. LED používa o 75 percent menej energie a trvá až o 25 percent dlhšie ako tradičné žiarovky. Vďaka technologickému pokroku sa tento typ osvetlenia stáva lacnejším a obľúbenejším v domácnostiach v celej krajine. LED svetlá sa používajú veľa v tmavých skriniach a kuchyniach, ale môžu byť zabudované kdekoľvek vo vašej domácnosti.
    Nahradiť staré klimatizácie: Klimatizcácie potrebujú veľa energie na ochladenie domu. Ak pravidelne používate klimatizačné zariadenie v horúcich letných mesiacoch, zaznamenáte nárast vášho účtu za elektrickú energiu. Vyššie účty majú zmysel, pretože AC sú väčšinou najväčšie náklady pre väčšinu domácností. Z tohto dôvodu zvážte nahradenie starého striedavého prúdu novým energeticky úsporným systémom, keď príde čas, alebo skôr, ak je to vo vašom rozpočte. Porozprávajte sa s profesionálom  na klimatizácie o všetkých vašich energeticky úsporných možnostiach klimatizácie.
    Pranie bielizne v studenej vode: Jednou z najjednoduchších možností, ako ušetriť energiu, je používanie studenej vody namiesto teplej alebo horúcej vody na umývanie oblečenia. Cyklus umývania studenou vodou môže tiež ušetriť peniaze. Umyte plné zaťaženie, aby sa práčka používala menej často a zvýšila sa energetická účinnosť vašej práčky.