multi split klimatizácia bratislava

Prečo by ste si mali vybrať multisplitovú klimatizáciu?

Prečo by ste si mali vybrať multisplitovú klimatizáciu?

Majitelia priestranných bytov majú na výber: kúpiť si niekoľko klimatizácií alebo jeden multisplit systém? My sa prikláňame k druhej možnosti. Povedzme si prečo.

Čo je to multisplit klimatizácia?

Ide o komplexné vzduchové chladiace zariadenie pozostávajúce z jednej vonkajšej jednotky a niekoľkých vnútorných. V závislosti od modelu a potrieb sa počet vnútorných jednotiek môže meniť od 2 do 10.

Zakúpením len jedného multisplit systému teda zabezpečíte chladenie celého domu alebo všetkých miestností v byte.

Výhody takéhoto riešenia sú zrejmé:

Inštalácia multi-split klimatizácie vyžaduje výber miesta pre jednu vonkajšiu časť zariadenia. Výsledkom je, že fasáda vyzerá štýlovo a elegantne.

Pre každú izbu si môžete vybrať rôzne typy blokov v závislosti od veľkosti a osobných preferencií. Napríklad nástenné pre obývaciu izbu a stropné pre kúpeľňu.

Hluk z multisplitovej klimatizácie nie je väčší ako z bežnej, pretože motor je usporiadaný vo vonkajšej jednotke, a to je jedna. Ak ho umiestnite v blízkosti balkóna alebo v zadnej časti súkromného domu, systém nebude vôbec počuť. Mimochodom, moderné klimatizácie sú vybavené invertorovým motorom, ktorý sa vyznačuje tichou prevádzkou. Preto ich môžete bezpečne nainštalovať aj v blízkosti okna spálne.

Samozrejme, kúpa multisplitovej klimatizácie sa nie vždy ospravedlňuje. Napríklad nemá zmysel preplácať chladenie jednoizbového bytu. Bežný split systém si s tým dokonale poradí. Je však nevyhnutný pre:

  • bývanie s niekoľkými izbami;
  • kancelárie;
  • budovy, na ktorých fasády nie je žiaduce umiestňovať niekoľko vonkajších blokov.

Existuje názor, že cena multisplitových systémov je neprimerane vysoká. Nákup komplexnej klimatizácie oproti niekoľkým samostatným sa však ukazuje ako cenovo výhodné rozhodnutie.